Aquapark Zakopane

Aquapark – wodna przygoda

Woda, jacuzzi, bąbelki, masaż wodny – aż się chce rozpłynąć w marzeniach. Gdyby to było tylko możliwe… Ale przecież jest! W Polsce powstaje coraz więcej Aquaparków! A to przecież jest świetna wiadomość dla tych, którzy uwielbiają przesiadywać w wodzie godzinami.

Jednym z najpopularniejszych Aquaparków, jest Aqua Park Zakopane. Chyba już nie trzeba tłumaczyć, gdzie dokładnie znajduje się wodna atrakcja, w której relaksują się turyści, którzy zmęczeni pieszą wędrówką po górskim szlaku, regenerują się na następny dzień. Kombinacje basenów, krętych zjeżdżalni, a także sztuczna rzeka powodują, że każdy niezależnie od swojego wieku znajdzie tu idealną atrakcję. Jednak najchętniej okupowany jest basen zewnętrzny, w którym panuje 30,5 stopni Celsjusza. Pływając w basenie, można podziwiać pasmo Tatr Zachodnich, a także Gubałówkę. Co ciekawe, jest to miejsce zajmowane przez turystów przez cały rok!

Jednym z najstarszych Aquaparków jest Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit w Lesznie. Jest to obiekt pochodzący z lat 90-tych ubiegłego wieku, jednak nadal skupia on całe grupy turystów nie tylko z Wielkopolski. Oprócz basenu sportowego, znajdują się również jacuzzi oraz bicze wodne. Szczególnie dzieci mają frajdy na bardzo długich zjeżdżalniach, z czego jedna posiada nawet efekty audiowizualne. Zjeżdżając w niej można natknąć się na efekty takie jak burza, padający śnieg, czy nawet gwiaździste niebo.

Wybierając się w góry i odwiedzając Białkę Tatrzańską, nie sposób jest pominąć tutejszy nowoczesny Aquapark, który został wybudowany w 2011 roku. Jest to idealne miejsce dla całych rodzin, dla turystów, którzy chcą się albo wyszaleć, albo wyciszyć. Nie brakuje tutaj również miejsca dla wczasowiczów chcących zadbać o swój wygląd zewnętrzny poprzez pobyt w saunatorium lub na zabiegach pielęgnacyjnych.

Oczywiście wodnych obiektów w Polsce nie brakuje, a wręcz przybywa. Dlatego nikt nie musi już jechać przez pół Polski do Aquaparku, ponieważ z powodzeniem znajdzie go w swojej okolicy.