Tapety nie muszą być nudne

Tapety stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nadać wnętrzu oryginalności. Wystarczy ozdobić jedną ścianę wyjątkową tapetą, aby pomieszczenie zyskało nowy, odświeżony wygląd. Jest to sposób na to, aby wnętrze nabrało odpowiedniego charakteru. To od nas zależy wybór kolorów, motywów, ale i wzorów. Tapety w domu nie muszą być nudne. Zazwyczaj są to produkty łatwe w montażu i demontażu, ale również w czyszczeniu, ponieważ są odporne na zabrudzenia.

Czy tapety mogą zmienić wystrój wnętrz?

Tapety mogą ożywiać, ocieplać lub ochładzać miejsca. Najczęściej wybieranym współcześnie motywem jest roślinny. W szczególności dobrym rozwiązaniem są tapety w kwiaty tapeta róże nadaje się idealnie do sypialni, kuchni, jadalni, salonu, czy pokoju dzieci. Ten motyw różni się ze względu na wybór kolorystyki lub wzorów. Róże mogą wprowadzić do pomieszczenia romantyczny nastrój, a ich barwy mogą poprawić samopoczucie. Kwiaty dodadzą każdemu miejscu uroku i spowodują zachwyt także u gości. Podobne działanie przypisuje się motywom związanym z łąkami, nie tylko ze względu na ich relaksujący kolor. Tapeta łąka będzie idealna nie tylko do kuchni, czy jadalni, ale także sprawdzi się w salonie, sypialni, a nawet w przedpokoju. W każdym z tych miejsc wprowadzi niesamowite poczucie spokoju i możliwość snucia marzeń, a nawet tajemniczość. W tle łąki mogą być przepiękne krajobrazy, które stają się często realnymi planami.

Najmodniejsze trendy

tapeta boho
Tapeta „Polne szkice” w stylu boho z kolekcji Decoberry

Współcześnie dekoratorzy sięgają po najlepsze rozwiązania i proponują wybór tapety boho. Styl ten pozwala na nowoczesną aranżację wnętrza, pełną kolorów, niecodziennych wzorów, radości, ale i równowagi. Ekspresyjne kolory ożywią wnętrze, nadadzą mu świeżości, atrakcyjności, natomiast ciemniejsze wprowadzą spokój, możliwość odpoczynku i skupienia myśli. Tapety boho zazwyczaj są związane z motywami roślinnymi, zwierzęcymi, drewnianymi, ale także innymi symbolami. Często imitują również deski, płótna, makramy. Tapety w stylu boho przedstawiają elementy związane z wiarą, mandale, a także przedmioty takie jak łapacze snów. Styl boho jest charakterystyczny, dlatego skłania do przemyśleń o sztuce, ale także o harmonii. Wzory tapet są jedyne w swoim rodzaju, dlatego warto zastanowić się, czy pasuje do pomieszczenia.

Inspiracja: decoberry.pl