generatory prądu

Jak zabezpieczyć się przed zanikami prądu w firmie?

Całkowicie zatrzymana produkcja lub utrata ważnych plików i wrażliwych danych – to tylko niektóre z możliwych konsekwencji braku energii elektrycznej w firmie. Nawet ułamek sekundy przerwy w działaniu poniektórych urządzeń może spowodować poważne szkody, których naprawa może dużo kosztować — zarówno finansowo, jak i zdrowotnie. Stąd też firmy muszą być przygotowane nie tylko na przerwy w dostawie prądu, ale także na wahania i spadki napięcia w sieci. Jak prawidłowo zabezpieczyć się przed tymi zjawiskami?

Zaniki w dostawie prądu — czy można ich uniknąć?

Niestety przerwy w dostawie prądu są nieuniknione. Częste duże wahania napięcia, przestarzała infrastruktura, czynniki pogodowe lub problemy z surowcami mogą prowadzić do problemów ze stabilnością sieci.

Przerwy w dostawie prądu — dla jakich firm są problemem?

Ryzyko przestoju dotyczy zarówno firm korzystających z rozwiązań elektronicznych, jak i tych, które nadal korzystają z tradycyjnego obiegu dokumentacji. Jeśli zabraknie prądu, przestaną działać skanery, drukarki oraz komputery, za pomocą których tworzymy dokumenty w wersji papierowej. Ponadto nie wyślemy ich pocztą czy kurierem, ponieważ te firmy również będą miały ten sam problem. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania i kultury pracy przerwy w dostawie prądu powodują problemy dla całej gospodarki.

Jak zabezpieczyć się przed zanikami energii elektrycznej?

Nawet krótka przerwa w dostawie prądu może sparaliżować działalność firmy i uniemożliwić pracownikom dostęp do dokumentów i programów oraz skutkować bezpowrotną utratą wrażliwych danych. Awaria zasilania trwająca zaledwie ćwierć sekundy może poważnie uszkodzić sprzęt IT. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesne systemy pamięci masowej, serwery i sprzęt sieciowy są wyposażone w zminiaturyzowane komponenty. W porównaniu do poprzedniej generacji sprzętu łatwiej ulegają one wszelkim awariom. Odzyskiwanie danych po jednej z nich może zająć wiele godzin, a każdy przestój jest niezwykle kosztowny dla firmy.

Urządzenia zasilania awaryjnego

Wśród urządzeń zasilania awaryjnego polecanych do zastosowania w firmie można wymienić:

generatory prądu,

ograniczniki przepięć,

system zasilania gwarantowanego — UPS.

Generatory prądu jako jedno z niezawodnych rozwiązań

Każda firma bez względu na branże korzysta z energii elektrycznej. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości generator prądu, który w razie zaniku prądu pozwoli utrzymać ciągłość pracy. Dzięki niemu możemy uniknąć często katastrofalnych skutków zaniku prądu. Wybierając generator prądu do swojej firmy, należy dokładnie przyjrzeć się jego parametrom oraz upewnić się, że będzie on odpowiedni. Warto pamiętać, aby urządzenia zasilania awaryjnego kupować przede wszystkim od renomowanych producentów. W końcu wysoka jakość i funkcjonalność tych produktów jest bardzo ważna dla naszego bezpieczeństwa.