Tusze do drukarek

Samodzielne napełnianie tuszy do drukarek jest możliwe

Tusze do drukarek trzeba kupować, by móc drukować przy pomocy swojej drukarki. Niestety wiele z nich to produkty bardzo drogie. Tusze do drukarek w cenie ponad 100 złotych za komplet nie są niczym zaskakującym. Wiele pojemników z tuszem właśnie tyle kosztuje. Nie każdy pusty pojemnik na tusz trzeba jednak wyrzucać i kupować nowy. Niektóre – na przykład pojemniki do drukarek HP – można samodzielnie napełniać. Takie napełnianie jest proste i o wiele tańsze niż zakup nowego pojemnika.

Konieczne produkty

Aby samodzielnie napełniać pojemniki na tusze do swojej drukarki, trzeba zaopatrzyć się w zestawy do napełniania, lub tusze w buteleczkach, strzykawki i igły. Do każdego koloru tuszu musi być osobna strzykawka i igła, by kolory nie pomieszały się ze sobą. Koszt zestawów do napełniania lub buteleczek z tuszem, strzykawek i igieł nie przekracza kilkudziesięciu złotych. To o wiele mniej niż cena za komplet tuszy do wielu modeli drukarek. Co bardzo ważne, zestawy do napełniania lub tusze w buteleczkach wystarczą na wiele miesięcy. Pojemniki na tusze będzie można przy ich pomocy napełnić co najmniej kilka razy. Oszczędność przy samodzielnym napełnianiu pojemników na tusz jest więc bardzo duża.

Jak napełniać pojemniki na tusz?

Na pojemnikach na tusz są naklejki z oznaczeniem firmy i typu pojemnika. Po naklejkami są dziurki do napełniania pojemnika. W każdą z nich należy delikatnie wbić igłę i wstrzyknąć kilka mililitrów tuszu właściwego koloru. Skąd wiadomo który kolor wstrzykiwać? Przez dziurkę widoczna jest gąbka, którą nasącza się tuszem. Jest w barwie tuszu, który tam był. Jeśli więc widzimy – na przykład – gąbkę żółtą, tusz takiego koloru w dany otwór musimy wstrzyknąć.

Nie należy wstrzykiwać zbyt wiele tuszu

Warto pamiętać, że wstrzykiwanie zbyt dużej ilości tuszu skończy się uszkodzeniem pojemnika. W jego wnętrzu są delikatne elementy elektroniczne. Jeśli zostaną zalane przez tusz, pojemnik zostanie uszkodzony i nie będzie możliwości drukowania przy jego pomocy. Taki pojemnik będzie można już tylko wyrzucić

Naklejenie naklejki jest ważne

Po uzupełnieniu pojemnika na tusz należy ponownie przykleić naklejkę zasłaniającą otwory do napełniania. Jest to konieczne, by do wnętrza pojemnika nie dostawało się powietrze. Może ono przyspieszyć wysychanie tuszu. Co więcej, może spowodować problemy z drukowaniem. Jeśli naklejka nie przykleja się już zbyt dobrze, wskazane jest zaklejenie otworów czymkolwiek. Choćby dobrą taśmą klejącą.