Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne to sprzęt turystyczny przydatny przede wszystkim tym, którzy uwielbiają zimowe wędrówki. Rakiety świetnie sprawdzają się w warunkach, w których chodzenie w zwykłych butach staje się praktycznie niemożliwe.
Dawniej rakiety były sprzętem dość ciężkim i trudnym w użyciu. Te, które dziś możemy znaleźć w sklepach sportowych, wykonane są z lekkiego plastiku. Rakiety posiadają specjalne, regulowane zaczepy do butów z możliwością regulacji. Ponieważ rakiety śnieżne stały się w ostatnich latach bardzo popularne, powstaje coraz więcej ich rodzajów. Dzięki temu każdy turysta może dopasować ten sprzęt turystyczny do swoich potrzeb. Często spotykane modele to: rakiety leśne, górskie oraz alpejskie.
Wędrówka na rakietach nie jest sprawą prostą i trzeba się tej sztuki nauczyć. Nogi trzeba stawiać dość szeroko. Zazwyczaj pierwsze kroki są dość niezdarne, jednak nie należy się zniechęcać. W końcu trening czyni mistrza. Chodzenie na rakietach jest łatwiejsze, gdy użyjemy w czasie marszu dodatkowej pomocy w postaci kijków trekkingowych. Kijki trekkingowe to dodatkowe wsparcie dla naszego ciała, ułatwiają one również zachowanie równowagi na ośnieżonych szlakach.