odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania od dewelopera — dlaczego warto zlecić inżynierowi?

Odbiór mieszkania od dewelopera to jeden z kluczowych momentów w przypadku nabycia mieszkania z rynku pierwotnego, który kosztuje nas dużo uwagi.

Odbiór mieszkania przez doświadczonego inżyniera

Sprawdzenie dokumentacji ze zgodnością ze stanem faktycznym wymaga nie tylko dokładności, ale również kilku niezbędnych narzędzi i znajomości prawa oraz sztuki budowlanej. Istnieją na rynku firmy zajmujące się typowo odbiorem mieszkań od dewelopera. Poziomica, miary, kamera termowizyjna — dzięki tym narzędziom doświadczony inżynier jest w tanie wychwycić wszelkie usterki i niedociągnięcia. Zdecydowanie warto zlecić odbiór mieszkania komuś, kto się na tym zna: inżynier budownictwa wyposażony w odpowiedni sprzęt szczegółowo sprawdzi mieszkanie, które nabyliśmy, wskazując rzeczy do poprawy.

Pamiętajmy, że deweloper jest związany umową, którą z nami podpisał, mamy zatem prawo wymagać, że wszystko będzie dobrze zrobione. Z pomocą doświadczonego inżyniera budownictwa, jest to o wiele łatwiejsze do uzyskania: inżynier dokładnie wskaże wszelkie niezgodności stanu faktycznego z założeniami umowy.