moc lawendy

Odkryj moc lawendy

Lawenda zachwyca swym zapachem, ceniona jest też za swe lecznicze właściwości. Co warto wiedzieć na temat tej rośliny? W jaki sposób można wykorzystać jej moc?

Szerokie zastosowanie lawendy – olejek lawendowy

olejek lawendowy
Olejek lawendowy – jedno z możliwych zastosowań lawendy

Lawenda dla wielu z nas jest przede wszystkim rewelacyjnym środkiem na uspokojenie. Jej zapach koi nerwy i pozwala się rozluźnić, nic więc dziwnego, że terapię takim aromatem zaleca się osobom zestresowanym i walczącym z bezsennością. Olejek lawendowy może się jednocześnie okazać świetnym dodatkiem do domowych inhalacji, dzięki którym walka z grypą i przeziębieniem staje się łatwiejsza.

Ta roślina bardzo dobrze sprawdza się też jako naturalny kosmetyk. Wiadomo, że wykazuje się ona bardzo dużą skutecznością w walce z bakteriami, jest też pomocna w leczeniu egzemy, trądziku, grzybicy i stanów zapalnych skóry. Lawenda jest też świetnym środkiem na mole, a zawieszki o lawendowym zapachu mogą stać się jednym z ważniejszych elementów wyposażenia naszych szaf. Ta niezwykła roślina może nas zaskoczyć swą uniwersalnością, a powodów, dla których warto ją docenić, jest bardzo dużo.